INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE – CZY TO SIĘ OPŁACA?

INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE – CZY TO SIĘ OPŁACA?

Miniona dekada zrodziła erę paneli słonecznych do użytku domowego. Domy i firmy w całym kraju coraz częściej przechodzą z sieci energetycznej zasilanej paliwami kopalnianymi w kierunku czystej gospodarki energetycznej, wspierajacej dodatkowo redukcję emisji szkodliwych substancji w czasie globalnej zmiany klimatu. Czy także i dla Ciebie instalacja fotowoltaiczna moze przynieść korzyści?

Fotowoltaika – nowoczesne systemy pozyskiwania energii

Istotą fotowoltaiki jest zamiana energii słonecznej na energię elektryczną. Nie różni się ona niczym od tej, która płynie powszechnie w domowych gniazdkach. Uzyskany w ten sposób prąd można z powodzeniem wykorzystać do zasilania wszystkich urządzeń działających w domu. Co ważne, tak skumulowana energia dostępna jest przez cały rok.

Jakie korzyści osiągniesz dzięki instalacji fotowoltaicznej?

  • Znaczne obniżenie rachunków za prąd, nawet o 90% w skali roku,
  • Możliwość magazynowania energii w sieci elektroenergetycznej oraz korzystania z przyjaznego systemu upustów,
  • Prezmyślane zarządzanie źródłem energii – system zaprogramowany jest tak, aby w pierwszej kolejności pobierać energię słoneczną, a w drugiej – płatną,
  • Osiągniesz szybki zwrot nakładów poniesionych na wykonanie instalacji,
  • Przyczynisz się do ratowania środowiska naturalnego – systemy fotowoltaiczne emitują aż 91% mniej niezdrowego dwutlenku wędla niż gaz ziemny i o 96% mniej niż elektrownie węglowe.

Multitherm wykonuje kompleksowe instalacje fotowoltaiczne. Chętnie pomożemy Ci w wyborze optymalnego dla Twojego domu rozwiązania. Zachęcamy do kontaktu oraz zapoznania się z pełną ofertą świadczonych przez nas usług